2018 rok

720 km z Tarnobrzega do Szczecina

Siedmiu kolarzy wyruszyło 17 czerwca z Tarnobrzega do Szczecina, biorąc udział w akcji charytatywnej „700 km dla Dzieci”. Pokonana trasa liczyła dokładnie 720 km. Przejazd, wraz z przerwami na posiłek i przebranie odzieży, zajął 34 godziny, a średnia prędkość jazdy wyniosła równe 30 km/h. Na trasie kolarze byli asekurowani na trasie przez dwa samochody.

Spod budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu wyruszyli w niedzielę 17 czerwca o godz. 9.00 rano, by jadąc przez całą noc dotrzeć w poniedziałek ok. godziny 18 do Szczecina. Szczególnie trudnym momentem dla rowerzystów był ranek. Brak snu dawał się im mocno we znaki. Jednak wraz ze zbliżaniem się do celu wyprawy wstępowały w jadących nowe siły.

Na trasie przejazdu nie było większych niespodzianek. Na szczęście obeszło się bez kraks, choć trzeba było uważać na jeżdżące ciężarówki, szczególnie na wąskich, podrzędnych drogach. Z mniej ważnych incydentów zdarzyły się jedynie dwie przebite dętki i jedna rozerwana opona. Jak twierdzą ten morderczy dystans przejechali nadspodziewanie gładko. Wspomnieć jednak należy, że przygotowania do udziału w akcji rozpoczęły się wiele miesięcy przed wyjazdem, a treningi odbywały się na długich, ponad 300 km, dystansach.

Śmiałkami, którzy podjęli udaną próbę pokonania niewyobrażalnej dla wielu odległości byli tarnobrzeżanie Grzegorz Assman i Tomasz Kudela. W akcji udział brali również Janusz Bańka i Łukasz Łazinek z Mielca, Hubert Rębisz z Majdanu Królewskiego, Alfred Urban z Połańca oraz Monika Jagodzińska z Kielc.

W pierwszych 100 km, do stolicy województwa świętokrzyskiego, asystowało im kilkudziesięciu kolarzy amatorów z Tarnobrzega, Gorzyc i Sandomierza, m.in. z tarnobrzeskiej grupy „Zorza” i gorzyckiej grupy „Sprint”. Na trasie, na krótkie chwile, dołączali się także nieliczni kolarze. Było to bardzo miłe wsparcie dla uczestników akcji.

Dzięki wsparciu sponsorów dochód z charytatywnej jazdy przeznaczony zostanie na rehabilitację dzieci z tarnobrzeskiego Zespołu Szkół Specjalnych. Cali i zdrowi oraz zadowoleni dotarli do swoich domów, planując kolejną kolarską akację charytatywną w przyszłym roku.

Relacje w mediach:

www.tarnobrzeg.pl

www.echodnia.eu

www.korso.pl

www.rta24.eu